Bezplatný prehľad firmy · register právnických osôb
AYAX, spol. s r.o.
AYAX, spol. s r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom Masarykova 21, 080 01 Prešov (okres Prešov). IČO firmy je 46877398. Vznikla 31. októbra 2012, teda pred 13 rokmi. Hlavná činnosť podľa SK NACE: sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom (4618). Základné imanie zapísané v registri je 5 000,00 €. Firma je v registri aktívna, bez zapísanej likvidácie alebo konkurzu. Podľa účtovnej závierky za rok 2025 dosiahla firma tržby 6 655 € a zisk 1 868 €. Tržby sa medziročne znížili o 23,3 %. Spolu majetok ku koncu roka 2025: 25 418 €, vlastné imanie 24 590 €.
Údaje z registra prevzaté:
- IČO
- 46877398
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným
- Sídlo
- Masarykova 21, 080 01 Prešov
- Stav
- Aktívna
Je firma AYAX, spol. s r.o. spoľahlivá?
Rýchle overenie v úradných zoznamoch Finančnej správy SR a v registri právnických osôb.
Stav v registri
Aktívna
Okresný súd Prešov, Sro/26903/P
Platiteľ DPH
Áno — IČ DPH SK2023640960
Registrácia §7a.
Dôvody na zrušenie registrácie DPH
Nie
Daňový dlžník
Nie je v zozname daňových dlžníkov
Zoznam k 30. septembra 2026.
Zdroj: Finančná správa SR (zoznamy platiteľov DPH, platiteľov s dôvodmi na zrušenie registrácie, vymazaných platiteľov a daňových dlžníkov), register právnických osôb. Zoznamy DPH k 18. októbra 2026. Daňoví dlžníci sú párovaní podľa názvu a PSČ.
Fakturačné údaje
- Obchodné meno
- AYAX, spol. s r.o.
- Sídlo
- Masarykova 21, 080 01 Prešov
- IČO
- 46877398
- DIČ
- 2023640960
- IČ DPH
- SK2023640960
- Zapísaná
- Okresný súd Prešov, Sro/26903/P
Údaje z registra
- Obchodné meno
- AYAX, spol. s r.o.
- IČO
- 46877398
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným
- Sídlo
- Masarykova 21, 080 01 Prešov
- Okres
- Prešov
- Kraj
- Prešovský kraj
- Dátum vzniku
- 31. októbra 2012
- Základné imanie
- 5 000,00 €
- Hlavná činnosť (SK NACE)
- 4618 Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
- Inštitucionálny sektor (ESA 2010)
- Národné súkromné nefinančné korporácie
- Zdrojový register
- Obchodný register
- Registrový súd / úrad
- Okresný súd Prešov
- Spisová značka / číslo registrácie
- Sro/26903/P
- Stav
- Aktívna
Počet aktívnych subjektov zapísaných v registri v okrese Prešov: 29 711. Z nich s právnou formou spoločnosť s ručením obmedzeným: 9 511. Aktívnych subjektov s rovnakou hlavnou činnosťou (SK NACE 4618) v Prešovskom kraji: 1 346. Čísla sú náš výpočet z registra; register sám takýto prehľad nezverejňuje.
Základné údaje sú prevzaté z otvorených údajov registra právnických osôb (RPO). Tržby, zisk a majetok preberáme z Registra účtovných závierok. Počet zamestnancov register nezverejňuje.
Financie firmy AYAX, spol. s r.o.
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 dosiahla firma tržby 6 655 € a zisk 1 868 €. Tržby sa medziročne znížili o 23,3 %. Spolu majetok ku koncu roka 2025: 25 418 €, vlastné imanie 24 590 €.
| Rok | Tržby | Zisk / strata | Spolu majetok | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 655 € | 1 868 € | 25 418 € | 24 590 € | 828 € |
| 2024 | 8 675 € | -130 € | 23 374 € | 22 592 € | 782 € |
| 2023 | 13 329 € | -89 € | 24 669 € | 22 633 € | 2 036 € |
| 2022 | 18 439 € | 1 011 € | 23 500 € | 22 722 € | 778 € |
| 2021 | 15 021 € | 1 132 € | 23 142 € | 21 711 € | 1 431 € |
| 2020 | 21 522 € | 5 123 € | 23 136 € | 20 579 € | 2 557 € |
| 2019 | 24 471 € | 3 203 € | 28 223 € | 26 209 € | 2 014 € |
| 2018 | 27 877 € | 7 803 € | 20 854 € | 18 055 € | 2 799 € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR), verejne dostupné účtovné závierky. Hodnoty sú v eurách tak, ako ich firma uviedla v závierke. registeruz.sk ↗
Čím sa zaoberá AYAX, spol. s r.o.
Hlavná činnosť · SK NACE
4618 Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
Predmet podnikania zapísaný v registri
Počet zapísaných predmetov podnikania (činností): 13. Zápis znamená, že firma ich smie vykonávať, nie že ich naozaj vykonáva.
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- prenájom hnuteľných vecí
- vedenie účtovníctva
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- reklamné a marketingové služby
Štatutárny orgán
- Tatiana PiesykováKonateľ · od 8. apríla 2026
Údaje zverejnené v registri. Adresy osôb neuvádzame.
História firmy AYAX, spol. s r.o.
Zmeny obchodného mena, sídla, základného imania a štatutárneho orgánu zapísané v registri od roku 2012. Pri osobách uvádzame len meno a funkciu.
2026
- Koniec funkcie (konateľ): Marta Humeňanská
- Konateľ: Tatiana Piesyková
2012
- Vznik firmy (zápis do registra)
- Obchodné meno: AYAX, spol. s r.o.
- Sídlo: Masarykova 21, 080 01 Prešov
- Základné imanie: 5 000,00 €
- Základné imanie:
- Konateľ: Marta Humeňanská
Zdroj: Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (RPO), Štatistický úrad Slovenskej republiky.
Základné imanie
5 000,00 €
Základné imanie je suma vkladov spoločníkov zapísaná v registri. Nie je ukazovateľom tržieb ani súčasného majetku firmy.
Stav v registri
Aktívna
Firma je v registri aktívna, bez zapísanej likvidácie alebo konkurzu.
Registrový súd / úrad: Okresný súd Prešov, Sro/26903/P.
Časté otázky o firme AYAX, spol. s r.o.
Aké je IČO firmy AYAX, spol. s r.o.?
IČO firmy AYAX, spol. s r.o. je 46877398.
Kde sídli firma AYAX, spol. s r.o.?
Sídlo firmy AYAX, spol. s r.o. je Masarykova 21, 080 01 Prešov, okres Prešov, Prešovský kraj.
Čím sa zaoberá AYAX, spol. s r.o.?
Hlavná činnosť podľa štatistickej klasifikácie SK NACE je sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom (4618). Počet predmetov podnikania zapísaných v registri: 13.
Kedy vznikla firma AYAX, spol. s r.o.?
Firma AYAX, spol. s r.o. vznikla 31. októbra 2012 a existuje 13 rokov.
Aké je základné imanie firmy AYAX, spol. s r.o.?
Základné imanie zapísané v registri je 5 000,00 €.
Kto je štatutárom firmy AYAX, spol. s r.o.?
V registri je ako štatutárny orgán zapísané: Tatiana Piesyková (konateľ).
Aké tržby má AYAX, spol. s r.o.?
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 mala firma AYAX, spol. s r.o. tržby 6 655 €, medziročne menej o 23,3 %.
Je AYAX, spol. s r.o. zisková?
Áno. Za rok 2025 vykázala firma zisk po zdanení 1 868 €.
Je AYAX, spol. s r.o. platiteľom DPH?
Áno. AYAX, spol. s r.o. je registrovaná pre DPH, IČ DPH SK2023640960. Zdroj: zoznam Finančnej správy SR k 18. októbra 2026.
Je AYAX, spol. s r.o. daňovým dlžníkom?
Nie. AYAX, spol. s r.o. nie je v zozname daňových dlžníkov Finančnej správy SR k 30. septembra 2026.
Menila firma AYAX, spol. s r.o. názov alebo sídlo?
Obchodné meno sa od zápisu do registra nemenilo. Sídlo sa od zápisu nemenilo. V štatutárnom orgáne je zapísaných 3 zmien.
Je firma AYAX, spol. s r.o. aktívna?
Firma je v registri aktívna, bez zapísanej likvidácie alebo konkurzu. Stav si overte aj v oficiálnom registri podľa IČO 46877398.
Ďalšie firmy v Prešovskom kraji
- BRAMA stav s. r. o.Kendice
- KE Prešov Elektrik, s.r.o.Prešov
- KRIŠKO s. r. o.Fintice
- 4 TEAM s.r.o.Vranov nad Topľou
- ELEMENT s.r.o.Poprad
- ELHVAC s.r.o.Batizovce
- J-S-F s.r.o.Lipany
- K+Kolesár s.r.o.Čierne nad Topľou
Firmy s podobnou činnosťou
- EKORA, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
- Euro - Agro, spol. s r.o.Nešpecializovaný veľkoobchod
- K 3, s.r.o.Veľkoobchod s ovocím a zeleninou
- KOVOSTAV Trnava s.r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s palivami, rudami, kovmi a priemyselnými chemikáliami
- LUNDBECK Slovensko s.r.o. v likvidáciiVeľkoobchod s farmaceutickým a zdravotníckym tovarom
- Opti4You, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s drevom a stavebným materiálom
- Optika OMEGA, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
- ProGarten s. r. o.Sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu