Bezplatný prehľad firmy · register právnických osôb
SERVEL, s.r.o.
SERVEL, s.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom Horný Hričov 120, 013 42 Horný Hričov (okres Žilina). IČO firmy je 44637951. Vznikla 25. februára 2009, teda pred 17 rokmi. Hlavná činnosť podľa SK NACE: nešpecializovaný veľkoobchod (4690). Základné imanie zapísané v registri je 5 000,00 €. Firma je v registri aktívna, bez zapísanej likvidácie alebo konkurzu. Podľa účtovnej závierky za rok 2025 a stratu 340 €. Spolu majetok ku koncu roka 2025: 3 213 €, vlastné imanie 1 217 €.
Údaje z registra prevzaté:
- IČO
- 44637951
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným
- Sídlo
- Horný Hričov 120, 013 42 Horný Hričov
- Stav
- Aktívna
Je firma SERVEL, s.r.o. spoľahlivá?
Rýchle overenie v úradných zoznamoch Finančnej správy SR a v registri právnických osôb.
Stav v registri
Aktívna
Okresný súd Žilina, Sro/50912/L
Platiteľ DPH
Áno — IČ DPH SK2022768264
Registrácia §4, platiteľ od 4. marca 2009.
Dôvody na zrušenie registrácie DPH
Nie
Daňový dlžník
Nie je v zozname daňových dlžníkov
Zoznam k 30. septembra 2026.
Zdroj: Finančná správa SR (zoznamy platiteľov DPH, platiteľov s dôvodmi na zrušenie registrácie, vymazaných platiteľov a daňových dlžníkov), register právnických osôb. Zoznamy DPH k 18. októbra 2026. Daňoví dlžníci sú párovaní podľa názvu a PSČ.
Fakturačné údaje
- Obchodné meno
- SERVEL, s.r.o.
- Sídlo
- Horný Hričov 120, 013 42 Horný Hričov
- IČO
- 44637951
- DIČ
- 2022768264
- IČ DPH
- SK2022768264
- Zapísaná
- Okresný súd Žilina, Sro/50912/L
Údaje z registra
- Obchodné meno
- SERVEL, s.r.o.
- IČO
- 44637951
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným
- Sídlo
- Horný Hričov 120, 013 42 Horný Hričov
- Okres
- Žilina
- Kraj
- Žilinský kraj
- Dátum vzniku
- 25. februára 2009
- Základné imanie
- 5 000,00 €
- Hlavná činnosť (SK NACE)
- 4690 Nešpecializovaný veľkoobchod
- Inštitucionálny sektor (ESA 2010)
- Národné súkromné nefinančné korporácie
- Zdrojový register
- Obchodný register
- Registrový súd / úrad
- Okresný súd Žilina
- Spisová značka / číslo registrácie
- Sro/50912/L
- Stav
- Aktívna
Počet aktívnych subjektov zapísaných v registri v okrese Žilina: 35 393. Z nich s právnou formou spoločnosť s ručením obmedzeným: 13 477. Aktívnych subjektov s rovnakou hlavnou činnosťou (SK NACE 4690) v Žilinskom kraji: 1 236. Čísla sú náš výpočet z registra; register sám takýto prehľad nezverejňuje.
Základné údaje sú prevzaté z otvorených údajov registra právnických osôb (RPO). Tržby, zisk a majetok preberáme z Registra účtovných závierok. Počet zamestnancov register nezverejňuje.
Financie firmy SERVEL, s.r.o.
Podľa účtovnej závierky za rok 2025 a stratu 340 €. Spolu majetok ku koncu roka 2025: 3 213 €, vlastné imanie 1 217 €.
| Rok | Tržby | Zisk / strata | Spolu majetok | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -340 € | 3 213 € | 1 217 € | 1 996 € |
| 2024 | — | -448 € | 3 267 € | 1 557 € | 1 710 € |
| 2023 | 5 750 € | -139 € | 3 267 € | 2 004 € | 1 263 € |
| 2022 | 8 117 € | 1 340 € | 12 987 € | 12 143 € | 844 € |
| 2021 | 5 450 € | -1 248 € | 16 070 € | 4 804 € | 11 266 € |
| 2020 | 5 610 € | -1 348 € | 14 427 € | 552 € | 13 875 € |
| 2019 | 5 100 € | 45 € | 26 078 € | 12 900 € | 13 178 € |
| 2018 | 16 910 € | 12 670 € | 25 184 € | 12 855 € | 12 329 € |
Zdroj: Register účtovných závierok (Ministerstvo financií SR), verejne dostupné účtovné závierky. Hodnoty sú v eurách tak, ako ich firma uviedla v závierke. registeruz.sk ↗
Čím sa zaoberá SERVEL, s.r.o.
Hlavná činnosť · SK NACE
4690 Nešpecializovaný veľkoobchod
Predmet podnikania zapísaný v registri
Počet zapísaných predmetov podnikania (činností): 13. Zápis znamená, že firma ich smie vykonávať, nie že ich naozaj vykonáva.
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- zabezpečovanie služieb potrebných pre správu bytového/nebytového fondu
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- prenájom hnuteľných vecí
- administratívne služby
- vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- čistiace a upratovacie služby
- reklamné a marketingové služby
- poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť
Štatutárny orgán
- Jakub ValkoKonateľ · od 22. decembra 2017
Údaje zverejnené v registri. Adresy osôb neuvádzame.
História firmy SERVEL, s.r.o.
Zmeny obchodného mena, sídla, základného imania a štatutárneho orgánu zapísané v registri od roku 2009. Pri osobách uvádzame len meno a funkciu.
2018
- Zmena sídla: Horný Hričov 120, 013 42 Horný Hričov
- Koniec funkcie (konateľ): Ing. Stanislav Kubík
2017
- Konateľ: Jakub Valko
- Koniec funkcie (konateľ): Bc. Stanislav Kubík
2009
- Vznik firmy (zápis do registra)
- Obchodné meno: SERVEL, s.r.o.
- Sídlo: Dolný Val 1523/5, 010 01 Žilina
- Základné imanie: 5 000,00 €
- Základné imanie:
- Konateľ: Bc. Stanislav Kubík
- Konateľ: Ing. Stanislav Kubík
Zdroj: Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (RPO), Štatistický úrad Slovenskej republiky.
Základné imanie
5 000,00 €
Základné imanie je suma vkladov spoločníkov zapísaná v registri. Nie je ukazovateľom tržieb ani súčasného majetku firmy.
Stav v registri
Aktívna
Firma je v registri aktívna, bez zapísanej likvidácie alebo konkurzu.
Registrový súd / úrad: Okresný súd Žilina, Sro/50912/L.
Časté otázky o firme SERVEL, s.r.o.
Aké je IČO firmy SERVEL, s.r.o.?
IČO firmy SERVEL, s.r.o. je 44637951.
Kde sídli firma SERVEL, s.r.o.?
Sídlo firmy SERVEL, s.r.o. je Horný Hričov 120, 013 42 Horný Hričov, okres Žilina, Žilinský kraj.
Čím sa zaoberá SERVEL, s.r.o.?
Hlavná činnosť podľa štatistickej klasifikácie SK NACE je nešpecializovaný veľkoobchod (4690). Počet predmetov podnikania zapísaných v registri: 13.
Kedy vznikla firma SERVEL, s.r.o.?
Firma SERVEL, s.r.o. vznikla 25. februára 2009 a existuje 17 rokov.
Aké je základné imanie firmy SERVEL, s.r.o.?
Základné imanie zapísané v registri je 5 000,00 €.
Kto je štatutárom firmy SERVEL, s.r.o.?
V registri je ako štatutárny orgán zapísané: Jakub Valko (konateľ).
Je SERVEL, s.r.o. zisková?
Za rok 2025 vykázala firma stratu 340 €.
Je SERVEL, s.r.o. platiteľom DPH?
Áno. SERVEL, s.r.o. je registrovaná pre DPH, IČ DPH SK2022768264, platiteľ od 4. marca 2009. Zdroj: zoznam Finančnej správy SR k 18. októbra 2026.
Je SERVEL, s.r.o. daňovým dlžníkom?
Nie. SERVEL, s.r.o. nie je v zozname daňových dlžníkov Finančnej správy SR k 30. septembra 2026.
Menila firma SERVEL, s.r.o. názov alebo sídlo?
Obchodné meno sa od zápisu do registra nemenilo. Sídlo sa zmenilo 1× — naposledy 9. januára 2018. V štatutárnom orgáne je zapísaných 5 zmien.
Je firma SERVEL, s.r.o. aktívna?
Firma je v registri aktívna, bez zapísanej likvidácie alebo konkurzu. Stav si overte aj v oficiálnom registri podľa IČO 44637951.
Ďalšie firmy v Žilinskom kraji
- Green Residence Republiky 21, s. r. o.Žilina
- KONSEZA s. r. o.Žilina
- KSU s.r.o.Žilina
- PEAR pubs s. r. o.Konská
- Samec & partners, s. r. o.Žilina
- SWHouse s.r.o.Žilina
- VIVAX ZA, s.r.o.Žilina
- AGRO MJE s. r. o.Trnovo
Firmy s podobnou činnosťou
- AYAX, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
- EKORA, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
- Euro - Agro, spol. s r.o.Nešpecializovaný veľkoobchod
- K 3, s.r.o.Veľkoobchod s ovocím a zeleninou
- KOVOSTAV Trnava s.r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s palivami, rudami, kovmi a priemyselnými chemikáliami
- LUNDBECK Slovensko s.r.o. v likvidáciiVeľkoobchod s farmaceutickým a zdravotníckym tovarom
- Opti4You, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s drevom a stavebným materiálom
- Optika OMEGA, spol. s r.o.Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom